fbpx

Druga część bestsellerowego komiksu edukacyjnego

Róża, a co chcesz wiedzieć?

Komiks, którego kampania ustanowiła rekord polskiego crowdfundingu! Jedyny komiks za pomocą którego twoje dziecko nauczy się programować w języku Scratch. 13 wspaniałych ekspertek i ekspertów wytłumaczą nawet najbardziej skomplikowane zagadanienia związane z między innymi: sztuczna inteligencją, fake newsami, rzeczywistością wirtualną, statystyką czy cyberbezpieczeństwem. Komiks „Róża, a co chcesz wiedzieć” to idealny prezent dla dziewczynek, chłopców, na urodziny albo Gwiazdkę 🙂

…

Bestseller! Najlepszy komiks edukacyjny w Polsce!

Stworzyliśmy tą serię komiksową ponieważ uważamy, że jej pierwsza część była bardzo fajna i spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami (np. tutu czy tu). Pisały do nas dzieciaki i ich rodzice dziękując za to, że oprócz pasjonujących treści w komiksie zawarliśmy naukę języka programowania. Stworzyliśmy ten komiks ponieważ jako rodzice widzmy z jakimi problemami na co dzień stykają się dzieci i ich rodzice (wyszukiwanie i ocena informacji, umiejętność pracy z dużą ilością źródeł czy wiarygodność danych). Zdalna nauka wymuszona pandemii tylko pogłębiła ten problem.

Chcielibyśmy aby rodzice dzięki naszym książkom mieli argument do oderwania swoich dzieci od komputerów, przekazania wartościowych treści a potem porozmawiania o nich (wspólnie, bez pośrednictw „ekranów”).

Ponieważ żyjemy w świecie w którym technologia staje się z dnia na dzień coraz ważniejsza to oprócz faktów i ciekawych informacji dzieciaki dostaną również możliwość nauczenia się programowania w języku Scratch. Lekcje przygotowane są przez specjalistów i są dostosowane do wieku czytelników (oczywiście pomóc Mamy czy Taty zawsze jest mile widziana!).

Ponad 200 stron pasjonującej lektury!
13 lekcji programowania w języku Scratch!
13 wspaniałych ekspertek i ekspertów!

O DRUGIEJ CZĘŚCI KOMIKSU

Komiks „Róża, a co chcesz wiedzieć” to unikalne wydawnictwo w języku polskim. W prosty sposób a jednocześnie mądry tłumaczy dzieciakom (od lat 4-6) skomplikowane sprawy związane z nauką i technologią między innymi: co to jest cyberbezpieczeństwo, biotechnologią, globalne ocieplenie, fake newsy, gospodarka cyrkularna czy statystyka itd.

Komiks ma na celu również zachęcenie dziewczynek do zainteresowania się pozornie tylko „chłopięcymi” rzeczami.

Chcemy w sposób prosty i zrozumiały wytłumaczyć dzieciakom takim kwestie jak: sztuczna inteligencja, globalne ocieplenie, biotechnologia, kosmos, cyberbezpieczeństwo, VR, nauka, fake newsy, jak zostać twórcą internetowym, matematyka i statystyka, gry fabularne oraz Internet Rzeczy. Każdy, kto kupi komiks dostanie dostęp do newslettera, który będzie wysyłany raz w miesiącu a zawierać będzie ciekawe informacje edukacyjne, pomysły na wspólne gry i zabawy.

Bohaterką komiksu jest Róża, która jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata (także cyfrowego) i dzięki pomocy rodziców i ich znajomych dowiaduje się o nim fascynujących rzeczy.

Ponieważ nie uważamy, że zjedliśmy wszystkie rozumy, to do drugiej części komiksu zaprosiliśmy super ekspertki i ekspertów żeby pomogli nam wytłumaczyć dzieciakom bardzo skomplikowane zagadnienia prostym językiem. I tak w komiksie pojawią się i podzielą się swoją wiedzą następujące wspaniałe osoby:

 • Janina Bąk (matematyka i statystyka),
 • Alexandra Przegalińska (sztuczna inteligencja),
 • Piotr Konieczny (cyberbezpieczeństwo),
 • Ola i Piotr Stanisławscy (nauka i fake newsy),
 • Dorota Budzyń (kosmos),
 • Piotr Łój (rzeczywistość wirtualna),
 • Krzysztof Gonciarz (o roli i odpowiedzialności twórcy),
 • Kasia Gandor (biotechnologia)
 • Martyna Sztaba (gospodarka cyrkularna i ekologia),
 • Rafał Han (Internet Rzeczy),
 • Artur Kurasiński (gry fabularne),
 • Przemek Staroń (uczenie się i filozofia)

Komiks wspierają następujące podmioty i firmy:

 

Patroni medialni:

 

KUP KOMIKS

PIERWSZA CZĘŚĆ KOMIKSU

PIERWSZA CZĘŚĆ KOMIKSU

Pierwsza część bestsellerowej serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”

 • 136 stron kolorowych, komiksowych ilustracji
 • 10 lekcji języka programowania Scratch

Książka dostępna! Wysyłka w następnym dniu roboczym kurierem docierającym w czasie 24-48 godzin.

ZAMÓW TERAZ ZA 42,90 ZŁ + 15-17 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h, InPost lub Paczkomaty, DPD/FedEx

OPINIE CZYTELNIKÓW

SPIS TREŚCI

Poniżej znajdziecie spis rozdziałów drugiej części komiksu

Rozdział 1 Aleksandra Przegalińska: Róża i Sztuczna Inteligencja........ 1
Rozdział 2 Lekcja Scratcha........ 10
Rozdział 3 Kasia Gandor: Róża i Biotechnologia........ 15
Rozdział 4 Lekcja Scratcha........ 25
Rozdział 5 Piotr Konieczny: Róża i Cyberbezpieczeństwo........ 30
Rozdział 6 Lekcja Scratcha........ 40
Rozdział 7 Dorota Budzyń: Róża i Kosmos........ 45
Rozdział 8 Lekcja Scratcha........ 50
Rozdział 9 Janina Bąk: Róża i Matematyka........ 55
Rozdział 10 Lekcja Scratcha........ 65
Rozdział 11 Ola i Piotr Stanisławscy: Róża i Nauka........ 70
Rozdział 12 Lekcja Scratcha........ 80
Rozdział 13 Aleksander Naganowski: Róża i Płatności........ 85
Rozdział 14 Lekcja Scratcha........ 95
Rozdział 15 Artur Kurasiński: Róża i Gry Fabularne........ 100
Rozdział 16 Lekcja Scratcha........ 110
Rozdział 17 Krzysztof Gonciarz: Róża i YouTube........ 115
Rozdział 18 Piotr Łój: Róża i VR........ 125
Rozdział 19 Lekcja Scratcha........ 130
Rozdział 20 Rafał Han: Róża i Internet Rzeczy........ 140
Rozdział 21 Lekcja Scratcha........ 145
Rozdział 22 Martyna Sztaba: Róża i Zrównoważony Rozwój........ 155
Rozdział 23 Lekcja Scratcha........ 160
Rozdział 23 Przemek Staroń: Róża i Filozofia........ 165
Rozdział 24 Lekcja Scratcha........ 170

Bestseller! Najlepszy komiks edukacyjny w Polsce!

DLA MEDIÓW

Dzień dobry! Jesteś dziennikarką, blogerem lub twórczynią internetową? Chcesz uzyskać dodatkowe informacje o komiksie „Róża, a co chcesz wiedzieć?”, przeprowadzić wywiad z jego twórcami? Skontaktuj się z nami: weronika.gorzkowska@remarkableones.com tel: 690 904 804

POBIERZ PRESS KIT ZIP, 130.0Mb

AUTORZY

Artur Kurasiński
Artur Kurasiński Pomysłodawca i scenarzysta

Artur Kurasiński (na co dzień pisze i edukuje o technologii oraz tworzę i konsultuję biznesy technologiczne). Pomysłodawca oraz scenarzystą komiksu. Ex-startupowiec. Tech-realista. Mówca czasami publiczny. Niekiedy biega z olimpijskim zniczem. Nerd & tata. Cyfrowy narrator, kurator i kreator.

Tomasz Minkiewicz
Tomasz Minkiewicz Ilustrator

Polski rysownik i scenarzysta komiksowy, pisarz, satyryk i ilustrator, wraz z bratem Bartoszem autor serii komiksowej Wilq Superbohater.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

To zbitka dwóch wyrazów "komiks" i "edukacja". Edukomiks oznacza więc komiks edukacyjny, który oprócz tego, że jest zwykła powieścią obrazkową to zawiera bardzo ciekawe informacje, które mogą przydać się młodym ludziom.

Bardzo dobre pytanie! Dlatego, że chcę mieć 100% wpływ na produkt, jego prezentację oraz sposób dystrybucji. Zwracam uwagę na wszystko - jak komiks prezentuje się na stronie, jak jest pakowany i jak odbywa się proces ewentualnych reklamacji. Robiąc to samo, mam pewność, że wszystko jest na jak najwyższym poziomie!

Nie. Przykro mi, ale wysyłka realizowana jest tylko na terenie Polski.

Nie. Sprzedaż i wysyłka realizowane są tylko do klientów mieszkających na terenie Polski i posiadających tam firmy.

Nie. Przykro nam, ale z uwagi na ogromną różnicę (kilkaset kilometrów) między magazynem z którego sprzedawane są komiksy a miejscem zamieszkania nie jesteśmy w stanie podpisywać komiksów ani żadnych innych wydawnictw, które zamówisz w naszym sklepie.

Zapraszam do skorzystania z maila artur@revolver.pl

Nie. Cena podana nie ulegnie zmianie za rok, dwa czy pięć lat. Wynika to z mojego głębokiego przekonania o wartości stworzonej książki oraz prostego faktu - nie jestem wydawnictwem, które musi "czyścić" swój magazyn robiąc okresowe przeceny.

Twoje zamówienie będzie przygotowane w czasie jednego dnia roboczego od opłacenia zamówienia. Następnie paczka zostanie przekazana firmie Pocztex dostarczającej paczki w 24-48 godzin. Jeśli kupisz książkę np. we wtorek, to w czwartek powinieneś ją mieć u siebie. Ważne! Dostaniesz za pomocą maila informację o wysyłce (jej numer) co umożliwi Ci śledzenie przesyłki przez internet!

KONTAKT Z NAMI

Masz pytanie, sprawę, propozycję biznesową? Paczka nie dotarła? Zapraszam do kontaktu! Jeśli chcesz skontaktować się mailowo to użyj tego adresu: artur@revolver.pl